Marie Vávrová

Trenérka plavání
Marie

O mně

Jmenuji se Marie a jsem intruktorka plavání dětí i dospělých. Plavu od mých 5 let a voda je můj život. Od 6 let jsem přešla do místního závodního oddílu Uh.Hradiště. Tréninky byly pouhé 4 hodiny týdně, přesto se mi podařilo vyhrát MČR na 100 i 200m prsa.

Mám 10 let zkušeností v závodním oddíle v ČR i USA. Závodně jsem však plavala pouze do 15 let, protože v 1. roč. sportovního gymnázia jsem pochopila, že plavecký drill 2x denně mě nenaplňuje. Plavu tedy od té doby “jen” pro radost z pohybu a zábavu a též drtivá většina mých klientů má tento cíl.

Učím lidi spolupracovat s vodou, minimalizovat odpor vody a proplouvat jí bez zbytečného úsilí. Dokážu pomoci úplným neplavcům stát se plavci, pokročilejším plavcům zdokonalit techniku i kondici a v oblasti závodní se spíše zaměřuju na delší tratě a na triatlonisty – hlavně jak při plavání šetřit nohy na další disciplíny.

Zdrojem inspirace způsobu výuky je má vlastní schopnost se ve vodě dobře pohybovat, studium různých plaveckých metod a techniky nejlepších plavců, otevřenost ke spolupráci s kvalitními instruktory a též mi hodně dává samotná praxe. Nejčastěji klienti oceňují efektivní cviky a rychlé pokroky ve výuce.

Dále se zajímám o aktivní zdravý životní styl a poslední roky absolvuji školení o Naturopatii. Velice mě naplňuje své zkušenosti předávat dál a proto se ráda podělím i s vámi. Plavání je má práce a současně koníček.

Trenérské dovednosti85%
Výuka dospělých92%
Výuka dětí95%
Plavání pro život92%